Maždaug kas penktai moteriai kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu kiaušidėse susiformuoja cista. Kas tai per darinys ir kada jis kelia grėsmę sveikatai?
Pasak Klaipėdos „InMedica“ padalinio gydytojo akušerio-ginekologo Dainiaus Wojczulio, kiaušidžių cistos – tai patologiniai, įprastai skysčiu užpildyti maišelio formos dariniai kiaušidėse, kurie dažniausiai nustatomi vaisingo amžiaus moterims. Kiaušidžių cistos neretai diagnozuojamos esant mėnesinių ciklo sutrikimams, skydliaukės ligoms, gydant nevaisingumą, turint gimdoje hormoninę spiralę ar nėštumo metu.
Šie dariniai įprastai nesukelia jokių simptomų, tačiau jei cista didelė, spaudžia aplinkinius organus, apsisuka, plyšta ar prasideda kraujavimas į pilvo ertmę, gali atsirasti įvairaus stiprumo pilvo skausmas.
Įtarus, kad kiaušidės cista gali būti piktybinė, ją reikia šalinti operaciniu būdu.
Kad būtų galima laiku pastebėti sveikatos pokyčius, juos sėkmingai gydyti ir užkirsti kelią galimoms komplikacijoms, svarbu pas gydytoją akušerį-ginekologą lankytis reguliariai – bent kartą per metus, o turint ginekologinių ligų ar sutrikimų – ir dažniau.