*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Artėjant mokslo metams svarbu atlikti profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą

Artėjant mokslo metams svarbu atlikti profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, primename, kodėl svarbu atlikti profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą.

Kauno „InMedica“ klinikos, esančios V. Krėvės pr. 121, šeimos gydytoja, endobiogenikė Lina Oliandrienė pasakoja, kad vaikų sveikatos patikrinimas yra svarbi priemonė, užtikrinanti jų gerovę mokykloje, padedanti identifikuoti ir spręsti galimas sveikatos problemas bei skatinanti sveiką gyvenseną.

Sveikatos patikrinimas leidžia anksti pastebėti galimas sveikatos problemas, tokias kaip regos, klausos ir kalbos sutrikimai, vystymosi raidos vėlavimai, stuburo iškrypimas, plokščiapėdystė, širdies ir plaučių ligos, anemija ir kita. Tai leidžia laiku pradėti tinkamą gydymą, išvengiant galimų rimtesnių sveikatos sutrikimų ateityje.

Vaikų sveikatos patikrinimą atlieka šeimos gydytojas ir gydytojas odontologas. Jei gydytojas nustato poreikį ar tam tikrus sveikatos pakitimus – vaikas gali būti nukreipiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai ar gydymui.

Vaikus nuo vienerių  iki 18 m. amžiaus profilaktiškai tikrinti būtina vieną kartą per metus. Taip pat svarbu pažymėti, kad šie tikrinimų dažnumai gali skirtis, priklausomai nuo vaiko sveikatos būklės ir rizikos veiksnių.

Profilaktinį sveikatos patikrinimą svarbu atlikti kuo anksčiau – jei bus nustatomi sutrikimai ir prireiks gydymo, specialistų konsultacijas ir gydymą tokiu atveju galima bus atlikti nepertraukiant mokymosi proceso.

Ar jau atlikote profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą? 

Klinikų kontaktai