*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Apie 40–50 proc. pasaulio gyventojų yra užsikrėtę Helicobacter pylori bakterija

Apie 40–50 proc. pasaulio gyventojų yra užsikrėtę Helicobacter pylori bakterija

Apie 40–50 proc. pasaulio gyventojų yra užsikrėtę Helicobacter pylori bakterija, gyvenančia žmogaus virškinimo trakte. Nors ne kiekvienam ją nešiojančiam asmeniui pasireiškia virškinimo negalavimai, tačiau sveikatos problemų grėsmė vis tiek išlieka didelė.

Panevėžio „InMedica“ klinikos, esančios Aukštaičių g. 4, šeimos gydytoja Asta Melaikienė perspėja, kad ši bakterija sukelia skrandžio gleivinės uždegimą – gastritą, opaligę ar net skrandžio vėžį, o kad ji apsigyveno skrandyje, galima įtarti pajutus pilvo pūtimą, dispepsiją, refliuksą ar sklindantį nemalonų kvapą iš burnos.

Visgi, nors kai kurie žmonės, užsikrėtę šia bakterija, gali nieko nejausti, tačiau ligų pavojus nedingsta, nes kartais opaligė ir net skrandžio vėžys neturi simptomų.

Kaip apsisaugoti nuo šios bakterijos? Visada prieš valgydami ar gamindami maistą nusiplaukite rankas, to mokykite ir vaikus. Nesidalinkite tais pačiais indais, stalo įrankiais ar dantų šepetėliais su kitais žmonėmis. Taip pat nevartokite maisto ar vandens, kurių kokybe abejojate.

Profilaktiškai išsitirti dėl Helicobacter pylori svarbu, o ypač tiems, kuriuos vargina virškinimo sutrikimai, neaiškios kilmės ferodeficitinė ar B12 stokos anemija arba jų šeimos nariai serga šia infekcija.

Lietuvoje dažniausiai ši bakterija aptinkama atliekant gastroskopiją, taip pat ją diagnozuoti padeda išmatų antigeno testas arba serologinis kraujo tyrimas.

Klinikų kontaktai