*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Angina arba tonzilitas – liga, pasireiškianti ypač stipriu gerklės skausmu karščiavimu ar dusuliu

Angina arba tonzilitas – liga, pasireiškianti ypač stipriu gerklės skausmu karščiavimu ar dusuliu

Angina arba tonzilitas – liga, pasireiškianti ypač stipriu gerklės skausmu, karščiavimu, o kartais net dusuliu, kilusiu dėl itin padidėjusių tonzilių. Dažniausiai su šia infekcija susiduria vaikai nuo 5 iki 15 metų. Kaip jiems padėti?

Marijampolės „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Augustina Vaitekonė atkreipia dėmesį, kad dažniausiai ne tik tonzilitu, bet ir visomis kitomis peršalimo ligomis serga vaikai, nes jų imuninė sistema dar tik formuojasi. Visgi, jei šią infekciją sukelia bakterijos, kurios nebuvo gydomos ar pilnai neišgydytos, didėja ligos komplikacijų ar kitų sveikatos sutrikimų rizika.

Jei tonzilitas yra bakterinės kilmės ir pasireiškia stipriu gerklės ir galvos skausmu, aukštesne nei 38 °C temperatūra, kaklo limfmazgių padidėjimu ir silpnumu – būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją, nes tokiu atveju be antibiotikų įveikti ligos nepavyks.

Visais kitais atvejais, kai dar nepasireiškia ūmi infekcijos forma, reikėtų pradėti gydyti simptomus: jei atsiranda sloga, plauti nosį jūros vandeniu, perštinčią gerklę skalauti druskos tirpalu, pakilus kūno temperatūrai – vartoti vaistus nuo karščiavimo. Jei per 3–4 dienas ligos požymiai nesumažėja, reikėtų apsilankyti pas šeimos gydytoją.

A. Vaitekonė taip pat pabrėžia higienos svarbą siekiant apsisaugoti nuo šios mikrobų sukeliamos ligos. Reikėtų skatinti vaikus kruopščiai ir dažnai plauti rankas, nesidalinti maistu ar indais su kitais, o jei mažyliui buvo diagnozuotas tonzilitas, pakeisti jo dantų šepetėlį.

Klinikų kontaktai