*alt_site_homepage_image*

Oftalmologija (akių ligų gydymas)

OFTALMOLOGIJA (AKIŲ LIGŲ GYDYMAS)

Tikriausiai sunku būtų ginčytis, kad regėjimas - vienas svarbiausių žmogaus pojūčių. Vis dėlto įvairūs tyrimai rodo, jog dauguma žmonių neskiria pakankamai dėmesio savo akių sveikatai, o į specialistus kreipiasi tik ištikus "bėdai". Aukščiausios oftalmologo kvalifikacinės kategorijos gydytojai suteiks išsamią konsultaciją, atsakys į Jūsų klausimus, padės išspręsti problemas.

Teikiamos paslaugos

Profilaktinis regos patikrinimas. Priklausomai nuo amžiaus, profilaktiniai sveikatos tikrinimo tikslai skiriasi, tačiau visiems rekomenduojamas reguliaros regos tikrinimas, kad būtų galimybė anksti diagnozuoti sutrikimus ir užkirsti kelią rimtiems susirgimams.

  • Vaikams rekomenduojama regą tikrinti kasmet - stebėti jos raidą kiekviename amžiaus tarpsnyje
  • Suaugusiems nuo 20 iki 39 metų turėtų pas gyd.oftalmologą apsilankyti bent kartą per trejus metus. Turintiems regos sutrikimų (nešiojantiems akinius ir pan.) - kasmet.
  • Suaugusiems nuo 40 metų reikėtų profilaktiškai tikrintis kas du metai: šiuo amžiaus tarpsniu ypatingai daug dėmesio skiriama glaukomos, kataraktos, geltonosios dėmės degeneracijos profilaktikai, taip pat dažnai besivystančiai presbiopijai (akies lęšiuko pakitimai, atsirandantys dėl amžiaus).
  • Suaugusiems nuo 60 metų rekomenduojama akis tikrintis kasmet, nes dėl vyresnio amžiaus regos pakitimų ypač padidėja akių ligų tikimybė.

Regėjimo aštrumo nustatymas. Pagrindinis diagnostikos metodas, kurį atlieka oftalmologas, siekdamas nustatyti paciento gebėjimą suvokti du atskirus taškus, kurie yra kuo arčiau vienas kito.

Akių dugno tyrimai. Yra informatyviausias metodas siekiant pamatyti akies kraujagysles ir akies nervą. Iš akių dugno vaizdo galima nustatyti ne tik akių ligas, bet ir kitas sistemines ligas – šis tyrimo metodas ypatingai svarbus nustatant cukrinį diabetą, galvos smegenų auglius ir pan.

Akies struktūros tyrimai (OKT). Optinė koherentinė tomografija (OKT) yra inovatyvus lazerinis tyrimo metodas, kuriuo ištiriama akies vidinė struktūra. Tyrimas neinvazinis - akis neliečiama. Tiriant įvertinamas ir tiksliai išmatuojamas regos nervo diskas, tinklainės sluoksniai ir jų storis. Tai ypač svarbu diagnozuojant ir sekant glaukomą, tinklainės ligas. Šiuo metodu taip pat galima ištirti ir priekinį akies segmentą, t.y. rageną ir rainelę. Tiriant akių dugną, matomas tinklainės paviršius, o OKT galima pamatyti visus tinklainės sluoksnius.

OKT rekomenduojamas:

  • žmonėms, kuriems įtariama glaukoma ir sergantiems glaukoma  (1-2 kartus per metus);
  • pacientams, sergantiems kitomis regos nervo ligomis;
  • sergantiems centrinės tinklainės ligomis (amžine geltonosios dėmės degeneracija, diabetine tinklainės degeneracija, paveldimomis distrofijomis, tinklainės ir gyslainės uždegimais, epiretinine membrana  ir pan.);
  • žmonėms, kuriems neaiški regėjimo sutrikimo priežastis;
  • įvertinant ragenos ir rainelės būklę.

Akių refrakcijos nustatymas

Akių biomikroskopija

Akispūdžio matavimas

Ašarų sekrecijos nustatymą - Širmerio mėginys