*alt_site_homepage_image*

DNR tyrimai

DNR TYRIMAI

Kam naudojami DNR tyrimai?

Genetiniai tyrimai tampa vis populiaresni, o su jais susijusi informacija yra lengvai randama įvairiose žiniasklaidos priemonėse.

Vos prieš keletą metų DNR tyrimai buvo prieinami tik valstybinėms tyrimų įstaigoms, o šiandien bet kuris asmuo gali kreiptis į laboratoriją ar net paimti DNR tyrimo mėginius namuose ir konfidencialiai gauti rezultatus.

DNR arba genetinį tyrimą galima naudoti daug kur:

1. Archeologijoje DNR tyrimai padeda užrašyti gyvybės, egzistavusios prieš daug amžių, genetinius kodus.

2. Genetinis tyrimas yra naudojamas nustatyti vaiko tėvui. Tai padeda valdžios įstaigoms spręsti teisines problemas ir išaiškinti bet kokius nesutarimus šiuo klausimu.

3. DNR tyrimai gali būti naudojami šeimos medžio arba genealoginės diagramos kūrimui. Naudojantis genetinių duomenų bazėmis galima rasti protėvius ir kitus giminaičius. Kadangi Y chromosoma iš kartos į kartą lieka nepakitusi, žmonės gali naudoti DNR tyrimą siekiant nustatyti protėvius.

4. Prenatalinis genetinis tyrimas padeda gydytojui nustatyti, ar dar negimęs vaisius turės tam tikrų neišgydomų sveikatos sutrikimų.

5. DNR tyrimai taip pat padeda išaiškinti žmogžudystes ir kitus nusikaltimus. Dažnai nepagaunami nusikaltėliai palieka DNR žymę nusikaltimo vietoje, ir tyrimas gali padėti juos sulaikyti. Pastaraisiais metais daug neišaiškintų paslapčių buvo atskleistos naudojant naujus tyrimo būdus.

6. DNR tyrimas pritaikomas sveikatos srityje, kai DNR yra retų ar paveldimų ligų priežastis.

7. Genetiniai tyrimai yra naudojami siekiant nustatyti vėžio formą, viruso arba mutavusių ląstelių egzistavimą.

8. DNR tyrimai dažnai naudojami giminystės (brolių ir seserų) patvirtinimui.

9. Naujų rūšių ar medžiagų iš kosmoso DNR tyrimai padeda mokslininkams ir tyrėjamsnustatyti rūšių kilmę, ir ar jos yra susijusios su žinomomis gyvybės formomis.