*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Specialus vasario mėnesio pasiūlymas

Specialus vasario mėnesio pasiūlymas

Vasaris – meilės mėnuo!  Tai puiki proga pasitikrinti savo širdies būklę bei priminti apie tai artimiesiems. Dėl šios priežasties šį mėnesį visose „InMedica“ klinikose bei „InMedica Express“ padaliniuose širdies veiklą įvertinanti tyrimų programa kainuos tik 33 Eur! 

Domeikavos „InMedica“ klinikos vidaus ligų ir šeimos gydytoja Aušra Ulvydaitė-Batkevičienė atkreipia dėmesį, kad šis tyrimų paketas itin naudingas pacientams, kuriems pasireiškia skausmas širdies plote, spaudimo jausmas krūtinėje ar dusulys.

Laktato dehidrogenazės ir kreatinkinazės tyrimai padeda įvertinti smegenų ar miokardo infarkto grėsmę ir ūmią koronarinių kraujagyslių obstrukciją. Taip pat objektyviai nustatyti galimas širdies ligų rizikas leidžia atliekama lipidograma, kurią sudaro 4 tyrimai: cholesterolio, mažo tankio lipoproteinų cholesterolio, didelio tankio lipoproteinų cholesterolio ir triacilglicerolių.

Kad tyrimų rezultatai būtų kuo tikslesni, prieš juos pacientams reikėtų bent 8–12 val. nevalgyti. Be to, kreatinkinazės rodiklius gali iškreipti fizinis krūvis, galvos trauma ar negydoma skydliaukės hipofunkcija. Laktato dehidrogenazės rezultatams įtakos gali turėti lėtinės kepenų ligos, navikai ar uždegimai bei plaučių ar inkstų susirgimai.

Šiuos širdies veiklą įvertinančius tyrimus vertėtų atlikti kas 6–12 mėn., o jei žmogus naudoja medikamentus dislipidemijai gydyti arba patyrė ūmų išeminį įvykį – dar dažniau.

Klinikų kontaktai*

* pasiūlymas negalioja: Laisvės pr. 64A, Vilnius; Ukmergės pr. 219, Vilnius; Savanorių pr. 75, Kaunas; Savanorių pr. 423, Kaunas; Tilžės g. 11A, Šiauliai, Taikos pr. 28A, Klaipėda, J. Basanavičiaus g. 54, Utena, Psichikos sveikatos centruose; Psichikos sveikatos konsultacijų centruose.