*alt_site_homepage_image*

Naujienos

2024 m. keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

2024 m. keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka

Vairuotojai, ar girdėjote apie laukiančius pokyčius? 2024 m. keisis vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka – jis bus susietas su sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Reaguodami į šiuos pokyčius norime priminti, kad pasitikrinti sveikatą esate laukiami „InMedica“ klinikose!

 Anot Tauragės „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Julitos Čiužauskės, vairuotojų sveikata yra tiesiogiai susijusi su eismo saugumu, todėl jeigu vairuotojas turi sveikatos sutrikimų, kurie gali paveikti jo gebėjimą valdyti transporto priemonę, tai gali būti pavojinga ne tik jam, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Kokie patikrinimai turi būti atliekami, norint gauti sveikatos pažymą?

  • Fizinis, kurio metu vertinama bendra žmogaus fizinė būklė, kraujo spaudimas, pulso dažnis, klausos ir regos funkcijos bei kitos fizinės charakteristikos, kurios gali turėti įtakos vairavimo gebėjimui;
  • Medicininiai tyrimai, atsižvelgiant į žmogaus asmenines savybes bei amžių – kraujo ir šlapimo tyrimai, elektrokardiograma ar kiti, siekiant nustatyti galimus sveikatos sutrikimus ar ligas;
  • Anamnezė ir sveikatos istorija – gydytojui būtina gauti informaciją apie asmeninę paciento sveikatos istoriją, įskaitant ankstesnes ligas, operacijas, lėtines ligas bei vaistus, kuriuos asmuo vartoja;
  • Psichiatro konsultacija, kuri gali apimti klausimynus apie asmens psichinę sveikatą, emocinį stabilumą, streso valdymą bei kitus psichologinius aspektus.

Profilaktinis sveikatos patikrinimas užtikrina, jog tik fiziškai ir psichiškai sveiki asmenys gali valdyti transporto priemones, laikytis kelių eismo taisyklių bei prisidėti prie saugumo keliuose.

„InMedica“ klinikose atlikti patikrą, skirtą vairuotojo sveikatos medicininei pažymai gauti, gali visi pageidaujantys, nepriklausomai nuo to, ar yra prie klinikos prisirašę pacientai. Registratūros darbuotoja Jus informuos, kokius dokumentus reikėtų turėti su savimi vizito metu. Dėl psichiatro pažymos galite kreiptis į Jums artimiausią psichikos sveikatos centrą.

Klinikų kontaktai