Burnos higiena

   Procedūros, atliekamos burnos higienos metu

   Profesionalios burnos higienos metu yra šalinamos kietosios ir minkštosios dantų          apnašos, nustatomas individualus dantų valymo veiksmingumas, dantų ir dantenų          būklė, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz., fluoro) procedūros, pacientai mokomi        asmens burnos higienos. Taip pat rekomenduojamos asmens higienos priemonės.

   Informacija apie profesionalią burnos higieną, kurią turėtų žinoti kiekvienas 

   Profesionalia burnos higiena siekiama užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms.            Kietosios apnašos yra šalinamos ultragarsiniu skaleriu ir specialiais rankiniais instrumentais. Minkštosios apnašos ir pigmentinės dėmės (atsiradusios dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ar kitų dažančių maisto produktų vartojimo) yra šalinamos oro abrazijos būdu. Tai itin efektyvus būdas, atliekamas specialia smėlio srove, kuri dideliu greičiu, vienu metu išstumia orą, vandenį ir specialią sodą. Po šios  procedūros dantys atgauna savo natūralią spalvą.  Vėliau dantys yra poliruojami su švelnia abrazyvine pasta su besisukančiomis gumytėmis ir šepetėliais.

Nuolatinė kasdienė dantų priežiūra

Kad dantys būtų sveiki ir gražūs, turi būti atliekama kasdienė burnos ertmės priežiūra naudojant asmenines higienos priemones. Rekomenduojama kasdien du kartus per dieną valyti dantis šepetėliu, šalinant apnašas ir maisto likučius. Naudoti tarpdančių siūlą, valyti liežuvį, skalauti burną tam skirtais tirpalais. Svarbu vaikus jau nuo mažens mokyti tinkamos burnos higienos, ir diegti šiuos įpročius. Taip pat svarbu šias procedūras atlikti taisyklingai, kad jos būtų efektyvios ir netaptų žalingomis.

Akmenys, susidarę ant dantų

Ant dantų susidarę akmenys yra labai kenksmingi, nepašalinus jų, gali išsivystyti gingivitas,o vėliau - periodontitas. Gingivitas – dantenų uždegimas, dantenos gali paburkti, valant šepetėliu kraujuoti, iš burnos pradeda sklisti nemalonus kvapas. Periodontitas – liga, kurios metu, uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą. Dantys tampa paslankūs, vėliau, negydant ligos, dantys gali pradėti kristi.

Burnos higienos atlikimo periodiškumas

Profesionalios burnos higienos dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų. Dažniausiai profesionali burnos higiena atliekama nuo 1 iki 4 kartų per metus. Individualios burnos higienos atlikimo periodiškumą nustato gydytojas odontologas.

Burnos higieną galite atlikti: