Pasaulinė širdies diena: 5 mitai ir faktai apie širdies ir kraujagyslių ligas

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligų susirgimo statistika šokiruoja – nuo šių ligų miršta kas antras mūsų šalies gyventojas. Nesirūpindami savo širdimi ir jos profilaktiškai neprižiūrėdami, suteikiame galimybę širdies ligoms paūmėti ir net pasiglemžti gyvybę. Minėdami rugsėjo 29 -ąją – pasaulinę širdies dieną, pristatome Jums 5 visuomenėje paplitusius mitus ir juos paneigiančius faktus apie šias ligas, kurie paskatins jus susirūpinti savo širdies būkle kol dar nėra per vėlu.

Mitas Nr. 1. Jauni žmonės neserga širdies ir kraujagyslių ligomis

Mūsų klinikos gydytojai teigia, kad pastaruoju metu širdies ir kraujagyslių ligomis vis dažniau suserga jauni žmonės. Dėl to dažniausiai kaltas stresas, nemiga, netinkamos dietos, antsvoris. Jauni žmonės savo sveikata turėtų pasirūpinti dabar, kuomet gali pasirūpinti savo ateitimi be rimtų širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų.

Mitas Nr. 2. Rūkymas nėra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis

Metimas rūkyti – nepakeičiama nauda širdžiai ir kraujagyslėms. Rūkymas tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidina net iki 4 kartų. Visiškai mesti rūkyti turėtų besiskundžiantys aukštu kraujospūdžiu ir dideliu cholesterolio kiekiu kraujyje, turintys viršsvorio žmonės.

Mitas Nr.3. Širdies ir krujagyslių ligų simptomai yra lengvai pastebimi

Daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų ir net neįtaria, kad turi širdies problemų, o pas gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai liga yra įsisenėjusi ir sunkiai išgydoma. Todėl labai svarbu visuomet rūpintis savo širdimi ir profilaktiškai lankytis pas gydytojus, kurie laiku pastebėtų ligos simptomus.


Mitas Nr. 4. Širdies ir kraujagyslių ligomis serga tik antsvorio turintys žmonės

Padidėjęs cholesterolio kiekis – vienas iš didžiausią grėsmę širdžiai keliančių veiksnių. Tačiau jo kiekis kraujyje gali padidėti visiems, nepriklausomai nuo svorio. Dažniausiai cholesterolis kraujyje padidėja dėl neteisingos mitybos, streso, mažo fizinio aktyvumo.

Mitas Nr. 5. Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligomis dažniau suserga vyrai

Lietuvoje nuo kraujotakos sistemos ligų moterys miršta dažniau. Per dieną Lietuvoje nuo šių ligų miršta 27 vyrai ir 194 moterys, per savaitę – 64 vyrai ir 447 moterys. Būdami 45-55 metų, vyrai širdies ir kraujagyslių ligomis suserga dažniau nei jų bendraamžės moterys. Joms sergamumas širdies ligomis pradeda didėti po menopauzės (maždaug nuo 50 metų). Sulaukusios maždaug 65 metų, moterys, pagal širdies ligų susergamumą, pasiveja ir aplenkia vyrus.

Norint laiku pastebėti širdies ir kraujagyslių ligas, būtina tirtis reguliariai – maždaug kartą per metus. Kiekvienas iš mūsų privalo rūpintis savimi ir atsakingai žiūrėti į bet kokius širdies ir kraujagyslių veiklos negalavimus. Todėl esant net ir nereikšmingiems sveikatos sutrikimams, skatiname susirūpinti ir nedelsiant pasitikrinti savo širdies veiklą.

 

Kviečiame registruotis mūsų kardiologijos klinikose:

Vilniuje:

Šeškinės g. 30 - 5
Mob. +370 655 38997
El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kaune:

Savanorių pr. 169
Tel.: +370 37 733978
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Panevėžyje (nuo spalio 10 d.):

Jakšto g. 6A
Tel. +370 616 47744
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.