Nauja "InMedica Cardio" paslauga - kraujagyslių standumo matavimai

CardioPastaruoju metu širdies ir kraujagyslių ligomis serga vis daugiau žmonių. Norėdami užkirsti joms kelią, privalome rūpintis savo sveikata ir profilaktiškai ją pasitikrinti. Siekdama visuomet kryptingai tobulėti bei pasirūpinti Jūsų širdies ir kraujagyslių veikla, Vilniuje įsikūrusi kardiologijos klinika „InMedica Cardio“ pradeda teikti naują paslaugą – kraujagyslių standumo matavimus.

Apie šiuos tyrimus plačiau papasakojo gyd.kardiologė Jelizaveta Burca.


Kas nustatoma kraujagyslių standumo tyrimais?


Arterijų standumo tyrimo metu nustatomas kraujagyslių sienelių elastingumas, kurio pablogėjimas gali būti nulemtas paveldimumo, kraujagyslių sienelės sandaros pakitimų ir lėtinių ligų (tokių kaip kraujospūdžio padidėjimas, cukrinis diabetas, inkstų ligos, dislipidemija). Arterijų standumo padidėjimas moksliškai pagrįstas rizikos veiksnys susijęs su širdies ir kraujagysių ligų rizika.


Kokiems asmenims rekomenduojama atlikti šį tyrimą?


Kraujagyslių standumo tyrimą galima atlikti bet kuriame amžiuje suaugusiems asmenims.Ypač rekomenduojama jį atlikti asmenims, sergantiems hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga), cukriniu diabetu, lėtinėmis inkstų ligomis, esant padidėjusiam cholesteroliui.
Kaip atliekamas kraujagyslių standumo tyrimas?
Tyrimas užtrunka apie 15-20 min: tyrimą atliekantis personalas prideda specialaus kraujagyslių standumą matuojančio aparato daviklį prie paciento odos tam skirtose vietose (stipininės, šlaunies ir miego arterijų srityje). Tyrimas yra neskausmingas, jį pageidautina atlikti ryte -nerūkius, negėrus kavos, nevalgius, nesportavus bent 3 val., nevartojus vazoaktyvių vaistų.


Kokios galimos pasekmės nenustačius paciento kraujagyslių standumo?


Atlikus arterijų standumo tyrimą ir radus jį padidėjusį, galima laiku užkirsti kelią besivystančioms širdies ir kraujagyslių ligoms, miokardoinfarktui ir galvos smegenų insultui. Esant padidėjusiam arterijų standumui rekomenduojama konsultuotis su gydytoju ir su jo pagalba atrasti ir koreguoti veiksnius, kurie gali neigiamai veikti kraujagyslių būklę.

Klinikoje dirbantys tikri savo srities profesionalai yra pasiruošę ne tik pasirūpinti Jūsų širdies ir kraujagyslių veikla, bet ir visuomet nuoširdžiai pakonsultuoti visais rūpimais gydymo klausimais.

 „InMedica Cardio“ klinika linki visiems būti sveikiems ir bent kartą metuose profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.


Tyrimui užsiregistruoti galite jau dabar:

Adresas: Šeškinės g. 30 – 5, Vilnius
Mob. +370 655 38997
El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tinklalapis: www.inmedicacardio.lt