Tarptautinė slaugytojų diena

Gegužės 12-oji - Tarptautinė slaugytojų diena. Nuoširdžiai sveikiname visas mūsų klinikų slaugytojas ir dėkojame Jums už nuoširdumą, pasiaukojimą begalinę kantrybę ir atsidavimą savo darbui.  Niekas kitas taip nesugeba rūpintis, stiprinti ir saugoti gerą pacientų sveikatą, kaip dešinioji gydytojų ranka – slaugos darbuotojai.

Linkime ištvermė ir sveikatos, tegul Jus visada lydi neblėstanti energija, stiprybė dalijant šypsenas ir gerumą visiems, kuriems Jūsų pagalba reikalinga.

10 faktų apie klastingąją ligą - anemiją

Įtemptas gyvenimo ritmas, nuovargis, stresas – tai yra pirmieji pastebimi anemijos požymiai. Anemija (kitaip mažakraujystė) – tai būsena, kai sumažėjus eritrocitų ir juose esančio baltymo hemoglobino kiekiui, organizmas nebegauna pakankamai deguonies. Žmogus jaučiasi nuolat pavargęs ir mieguistas.


Dažnai esame įpratę į smulkius negalavimus numoti ranka, nenujausdami, kad už jų slypi rizika išsivystyti rimtiems sveikatos sutrikimams. Kviečiame iš arčiau susipažinti su klastingąja anemija ir pristatome Jums 10 faktų, kurių galbūt apie ją anksčiau nežinojote:

 


1.    Anemija gali išsivystyti kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus.
2.    Dažniausiai pasitaikanti anemijos priežastis – geležies trūkumas. Geležis prisideda išnešiojant deguonį po organizmą. Jei geležies yra per mažai, pradeda trūkti deguonies, sutrinka audinių sistemos veikla.
3.    Dažniausiai anemija vargina moteris ir merginas. Jos mėnesinių ciklo metu, po gimdymų praranda daug kraujo. Anemija nėščiosioms gali sukelti persileidimą, priešlaikinį gimdymą, dažnesnes infekcines ligas, gimdymo veiklos silpnumą, kraujavimą po gimdymo, pieno stoką.
4.    Vaikai, sergantys anemija, lėčiau auga ir atsilieka protiniais sugebėjimais nuo bendraamžių. Jiems sunkiau mokytis, sukoncentruoti dėmesį.
5.    Progresuojant anemijai pasireiškia įvairūs simptomai:
•    blyškumas, kuris progresuojant ligai didėja ne tik odoje, bet ir gleivinėse;
•    nuovargis;
•    dažnas pulsas;
•    odos sausumas;
•    pakitę nagai;        
•    apetito stoka ar noras valgyti neįprastus dalykus.

Skaityti daugiau...

Vyresnė nei 35 metų pora: ką reikia žinoti?

InMedica klinikų grupės kartu su Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos tarybos komitetu bei Vilniaus universiteto medicinos fakultetu rengia tarptautinę mokslinę praktinę koferenciją, skirtą visų specialybių gydytojams, visuomenės sveikatos specialistams, bendrosios praktikos slaugytojams bei psichologams “Vyresnė nei 35 metų pora: ką reikia žinoti?"


2017 m. gegužės  18  d.
Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salė (Konstitucijos pr. 3, II a.)

 

Skaityti daugiau...

Pasiskiepyk nuo gripo

Šaltasis sezonas nenumaldomai artėja, o kartu su juo - ir peršalimo ligų metas. Nuo rugsėjo 8 d. mūsų klinikose jau galėsite skiepytis nuo gripo. Kaina - 10 Eur.

Gripas visame pasaulyje yra labai aktuali žmonių sveikatos problema.
Pagal socialinę ir ekonominę žalą visuomenei jis, kartu su kitomis ūminėmis kvėpavimo infekcijomis, pirmauja tarp visų užkrečiamųjų ligų. Gripas – pavojingiausia, sunkiausia ūminė kvėpavimo takų infekcija.
 
Kaip išvengti gripo?
Kol kas skiepijimas yra vienintelė efektyvi priemonė, apsauganti nuo gripo. Šiuolaikinių skiepų efektyvumas siekia nuo 70% iki 95%, priklausomai nuo žmogaus amžiaus ir imuniteto būklės.
Jei norite išvengti gripo, siūlome vengti ir masinio žmonių susibūrimo vietų. Uždaroje erdvėje (autobuse, traukinyje, lifte) rizika užsikrėsti gripu didesnė. Jei užsikrėtęs žmogus kosti, čiaudo, jo platinamas virusas išlieka ore apie dvi valandas.
 
Kada skiepytis nuo gripo?
Skiepytis reikėtų rudenį, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios suspėtų susidaryti reikiamas imunitetas. Sveiko žmogaus organizmas įgauna atsparumo per dvi savaites. Ligotam, senyvam žmogui reikia daugiau laiko.
 
Ar dažnai reikia skiepytis?
Kadangi gripą kiekvienais metais sukelia vis kitas viruso tipas, skiepytis reikėtų kasmet tam sezonui pagaminta vakcina.
 
Kaip gaminami skiepai?
Šiuolaikiniai skiepai gaminami atsižvelgiant į Pasaulinės Sveikatos Organizacijos nustatytus gripo viruso tipus. PSO renka informaciją apie visus pasaulyje randamus gripo virusus. Remiantis gautais duomenimis, kasmet atrenkami trys realiausi gripo viruso štamai ir pagaminami jiems tinkantys skiepai.
Skiepai nuo gripo gaminami taikant pažangiausias technologijas, gripo viruso juose nėra - paliekamos tik viruso dalelės, stimuliuojančios žmogaus imunitetą. Taigi skiepai negali sukelti ligos.
 
Kas turi pasiskiepyti nuo gripo?
Pirmiausiai tai turėtų padaryti žmonės, priklausantys vadinamosioms rizikos grupėms:
•    senyvo amžiaus;
•    sergantys lėtinėmis plaučių , kvėpavimo takų ligomis, astma;
•    sergantys lėtinėmis širdies – kraujagyslių ligomis;
•    sergantys lėtinėmis inkstų ligomis;
•    sergantys cukriniu diabetu ir kitomis lėtinėmis metabolizmo ligomis;
•    visi rizikos grupėms priklausančių asmenų šeimos nariai;
•    dirbantys dažnai žmonių lankomose vietose (medicinos personalas, policininkai, pardavėjai, mokymo įstaigų ir kitų didelių gamyklų darbuotojai). Jų pasiskiepijimas yra ypač naudingas visuomenei, nes apsaugo nuo užsikrėtimo šiuo susirgimu aukščiau išvardintų grupių atstovus.
•    gyventojai, pageidaujantys sumažinti riziką susirgti gripu, pavyzdžiui, namuose ar darbe labai užsiėmę žmonės, negalintys ilgesniam laikui dėl ligos palikti darbų.

Niekada nevėlu pradėti skiepytis nuo erkinio encefalito!

Erkinis encefalitas – centrinės nervų sistemos liga, kurią sukelia erkinio encefalito virusas. Erkinis encefalitas – sunki liga, pažeidžianti centrinę nervų sistemą ir pasireiškianti ilgalaikėmis neurologinėmis komplikacijomis. Erkinio encefalito virusas aptinkamas kai kurių žinduolių, ypač nedidelių graužikų, kraujyje ir žmogui perduodamas per erkes. Žmonės suserga įkandus infekuotai erkei. Retais atvejais, vartodami infekuotų gyvūnų (pvz., ožkų) nepasterizuotą pieną ar jo produktus.

   Svarbu žinoti, jog specifinio gydymo nuo erkinio encefalito nėra, vienintelė patikima apsauga yra skiepai.

   Pagrindinis skiepijimo planas yra visiems vienodas ir susideda iš trijų vakcinų. Pirmoji ir antroji dozės suleidžiamos nuo 1-3 mėn. intervalu. Po pirmųjų dviejų dozių suleidimo susidaro pakankama apsauga nuo erkių, esant erkių aktyvumo sezonui. Tačiau pirmosios dvi vakcinos dozės turėtų būti įskiepijamos prieš „erkių sezoną“, šaltuoju metų laiku. Trečioji dozė turėtų būti skiriama praėjus nuo 5-12 mėn. po antrosios dozės suleidimo. Suleidus trečiąją vakcinos dozę, apsauga trunka mažiausiai 3 metus. Pirmoji palaikomoji dozė turėtų būti skiriama praėjus 3 metams po trečiosios dozės suleidimo. Kitos palaikomosios dozės turėtų būti skiriamos kas 5 metus. Taip pat galima ir pagreitinta skiepijimo schema. Ją paskirti gali gydytojas, įvertinantis Jūsų sveikatos būklę prieš vakcinaciją.

Neleiskite erkei sugriauti Jūsų planų!

Nauja "InMedica Cardio" paslauga - kraujagyslių standumo matavimai

CardioPastaruoju metu širdies ir kraujagyslių ligomis serga vis daugiau žmonių. Norėdami užkirsti joms kelią, privalome rūpintis savo sveikata ir profilaktiškai ją pasitikrinti. Siekdama visuomet kryptingai tobulėti bei pasirūpinti Jūsų širdies ir kraujagyslių veikla, Vilniuje įsikūrusi kardiologijos klinika „InMedica Cardio“ pradeda teikti naują paslaugą – kraujagyslių standumo matavimus.

Apie šiuos tyrimus plačiau papasakojo gyd.kardiologė Jelizaveta Burca.


Kas nustatoma kraujagyslių standumo tyrimais?


Arterijų standumo tyrimo metu nustatomas kraujagyslių sienelių elastingumas, kurio pablogėjimas gali būti nulemtas paveldimumo, kraujagyslių sienelės sandaros pakitimų ir lėtinių ligų (tokių kaip kraujospūdžio padidėjimas, cukrinis diabetas, inkstų ligos, dislipidemija). Arterijų standumo padidėjimas moksliškai pagrįstas rizikos veiksnys susijęs su širdies ir kraujagysių ligų rizika.


Kokiems asmenims rekomenduojama atlikti šį tyrimą?


Kraujagyslių standumo tyrimą galima atlikti bet kuriame amžiuje suaugusiems asmenims.Ypač rekomenduojama jį atlikti asmenims, sergantiems hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga), cukriniu diabetu, lėtinėmis inkstų ligomis, esant padidėjusiam cholesteroliui.
Kaip atliekamas kraujagyslių standumo tyrimas?
Tyrimas užtrunka apie 15-20 min: tyrimą atliekantis personalas prideda specialaus kraujagyslių standumą matuojančio aparato daviklį prie paciento odos tam skirtose vietose (stipininės, šlaunies ir miego arterijų srityje). Tyrimas yra neskausmingas, jį pageidautina atlikti ryte -nerūkius, negėrus kavos, nevalgius, nesportavus bent 3 val., nevartojus vazoaktyvių vaistų.


Kokios galimos pasekmės nenustačius paciento kraujagyslių standumo?


Atlikus arterijų standumo tyrimą ir radus jį padidėjusį, galima laiku užkirsti kelią besivystančioms širdies ir kraujagyslių ligoms, miokardoinfarktui ir galvos smegenų insultui. Esant padidėjusiam arterijų standumui rekomenduojama konsultuotis su gydytoju ir su jo pagalba atrasti ir koreguoti veiksnius, kurie gali neigiamai veikti kraujagyslių būklę.

Klinikoje dirbantys tikri savo srities profesionalai yra pasiruošę ne tik pasirūpinti Jūsų širdies ir kraujagyslių veikla, bet ir visuomet nuoširdžiai pakonsultuoti visais rūpimais gydymo klausimais.

 „InMedica Cardio“ klinika linki visiems būti sveikiems ir bent kartą metuose profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.


Tyrimui užsiregistruoti galite jau dabar:

Adresas: Šeškinės g. 30 – 5, Vilnius
Mob. +370 655 38997
El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tinklalapis: www.inmedicacardio.lt

Projektas „Personalizuoto fizinio aktyvumo efektyvumo vertinimo įrankio sukūrimas ir taikymo metodikos sukūrimas“

UAB „InMedica“kartu su partneriu Valstybiniu mokslinių tyrimų institutu „Inovatyvios medicinos centras“ pradėjo įgyvendinti projektą „Personalizuoto fizinio aktyvumo efektyvumo vertinimo įrankio sukūrimas ir taikymo metodikos sukūrimas“. Šiuo projektu numatoma sukurti personalizuotą fizinio krūvio vertinimo ir monitoravimo skaičiuoklę, leisiančią individualiai parinkti aerobinio fizinio krūvio dydį, reikšmingai mažinantį asmens kardiovaskulinę ir kardiometabolinę riziką, monitoruojant jo efektą artimuoju po treniruočių periodu ir pagerinant paciento fizinio krūvio rekomendacijų laikymąsi. Sukuriant duomenų perdavimo ir nuotolinio interpretavimo sistemą, naudojantis plačiai prieinamų namų sąlygomis individualiu fizinio krūvio monitoravimo įrenginių (FitbitCharge HR, POLAR ir pan.) rezultatais, bus sukurtas individualus asmens fizinio aktyvumo priežiūros modelis, leisiantis bent 20% padidinti ilgalaikį individo fizinio aktyvumo rekomendacijų laikymąsi.

Projekto metu bus sukurti šių produktų prototipai:
1.Originali asmens kardiovaskulinės ir kardiometabolinės rizikos bei fizinio krūvio vertinimo ir monitoravimo skaičiuoklė (kiekybinis vertinimas balų sistema), kuri pagal pamatuojamus ir moksliškai validuotus arterinius žymenis leistų įvertinti esamą paciento kardiovaskulinę ir kardiometabolinę riziką, nustatyti prevencijos priemonių (šiuo atveju – dozuoto aerobinio fizinio aktyvumo) poveikį ir išmatuoti jo naudą mažinant kardiovaskulinę ir kardiometabolinę riziką. Skaičiuoklė tinkama trumpalaikei (intervalinei) fizinio aktyvumo prevencinei intervencijai.

Skaityti daugiau...

Niekada nevėlu pradėti skiepytis nuo erkinio encefalito!

   Erkinis encefalitas – centrinės nervų sistemos liga, kurią sukelia erkinio                  encefalito virusas. Erkinis encefalitas – sunki liga, pažeidžianti centrinę nervų        sistemą ir pasireiškianti ilgalaikėmis neurologinėmis komplikacijomis. Erkinio      encefalito virusas aptinkamas kai kurių žinduolių, ypač nedidelių graužikų,            kraujyje ir žmogui perduodamas per erkes. Žmonės suserga įkandus                      infekuotai erkei. Retais atvejais, vartodami infekuotų gyvūnų (pvz., ožkų)                nepasterizuotą pieną ar jo produktus.

   Svarbu žinoti, jog specifinio gydymo nuo erkinio encefalito nėra, vienintelė            patikima apsauga yra skiepai.

   Pagrindinis skiepijimo planas yra visiems vienodas ir susideda iš trijų vakcinų.      Pirmoji ir antroji dozės suleidžiamos nuo 1-3 mėn. intervalu. Po pirmųjų dviejų    dozių suleidimo susidaro pakankama apsauga nuo erkių, esant erkių aktyvumo sezonui. Tačiau pirmosios dvi vakcinos dozės turėtų būti įskiepijamos prieš „erkių sezoną“, šaltuoju metų laiku. Trečioji dozė turėtų būti skiriama praėjus nuo 5-12 mėn. po antrosios dozės suleidimo. Suleidus trečiąją vakcinos dozę, apsauga trunka mažiausiai 3 metus. Pirmoji palaikomoji dozė turėtų būti skiriama praėjus 3 metams po trečiosios dozės suleidimo. Kitos palaikomosios dozės turėtų būti skiriamos kas 5 metus. Taip pat galima ir pagreitinta skiepijimo schema. Ją paskirti gali gydytojas, įvertinantis Jūsų sveikatos būklę prieš vakcinaciją.

Neleiskite erkei sugriauti Jūsų planų!

Pasirūpink savimi - pasitikrink dėl gimdos kaklelio vėžio

Kovo mėnesį visi InMedica padaliniai dalyvauja Valstybinio patologijos centro paskelbtoje tradicinėje pavasarinėje akcijoje „Pasirūpink savimi - pasitikrink dėl gimdos kaklelio vėžio”. Visą mėnesį skystosios citologijos PAP tyrimą atliksime už specialias kainas.

Dėl tikslios tyrimo kainos teiraukitės registruodamosi vizitui klinikos registratūroje.

Daugiau informacijos www.vpc.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaimynų šventė InMedica Lazdynai filiale

Pacientus, kurie anksčiau lankėsi InMedica klinikos padalinyje, veikusiame Šiltnamių g. 29, Vilniuje, kviečiame nuo šiol lankytis naujose patalpose, esančiose Jonažolių g. 3, Vilniuje.

Naujų pokyčių proga maloniai kviečiame sudalyvauti kaimynų šventėje, kuri įvyks rugsėjo 19 dieną 11:00 valandą prie Inmedica klinikos adresu Jonažolių g. 3, Vilnius.

Šventės metu Jūsų lauks ne tik smagūs žaidimai bei konkursai visai šeimai, linksmi pasakų personažai vaikams, visus sušildanti kaimynų sriuba, bet ir InMedica dovana – vitamino C pakuotė!

 

 

 

 

 

 

 

„InMedica“ klinikoje Šilainiuose atliekamos konsultacinės ir diagnostinės alergologijos-pulmonologijos paslaugos

„InMedica“ klinikoje Šilainiuose atliekamos konsultacinės ir diagnostinės alergologijos-pulmonologijos paslaugos. Konsultuoja doc. dr. Eglė Vaitkaitienė.


Konsultuojame:
- sergančius alergine sloga, šienlige, bronchine astma, rinosinusitu;
- sergančius vaikystės ir paauglystės alerginėmis ligomis (atopiniu alerginiu dermatitu, maisto alergija, seborėja, dilgėline), esant nealerginės kilmės odos bėrimams;
- sergančius alerginėmis akių ir aplinkinių audinių ligomis;
- atliekamas kūdikių ir mažų vaikų vystimosi ir augimo stebėjimas sergant lėtinėmis alerginėmis ligomis;
- konsultuojame prieš planinius  skiepus;
- dažnai sergančius peršalimo ligomis, bronchitu, bronchiolitu;
- dėl užsitęsusio įvairios kilmės kosulio;
- sergančius pasikartojančia pūsleline (herpes infekcija);
- įvertiname imuninės sistemos būklę.


Alergijos maistui tyrimai atliekami gydytojo specialisto bet kokio amžiaus kūdikiams, vaikams, paaugliams ir suaugusiems.
Tyrimų spektrą sudaro visapusiškas paciento ištyrimas: odos  dūrio, mėginiai su natyviniais produktais, odos aplikaciniai mėginiai su faktiniais ir standartiniais maisto produktais, atliekami visi reikalingi alergijos diagnostikai kraujo tyrimai. Nustačius alergiją maistui, sudaromas mitybos planas, skiriamas gydymas. Sergant sunkia alergijos forma ruošiami negalios dokumentai.
Atliekami odos aplikaciniai mėginiai su cheminėmis medžiagomis. Nustatoma alergija metalams (informacija odontologams).
Atliekami visi reikalingi biocheminiai, imunologiniai kraujo, mikrobiologiniai ir kt. tyrimai. Vertinamas Mantoux mėginys.
Tiriami ir stebimi sergantieji bronchine astma, atliekamas kvėpavimo funkcijos tyrimas, skiriamas ir koreguojamas kompleksinis gydymas, koreguojama sergančiojo mitybą. 
Konsultuojami pacientai dėl ambulatorinės ir sanatorinės reabilitacijos poreikio, įvertinama jų klinikinė ir bendra būklė.
Bendradarbiaujama su kitų sričių specialistais (radiologais, ausų-nosies-gerklės, gastroenterologais, imunologais, infekcinių ligų ir kt. specialistais). Esant neaiškiai diagnozei pacientai siunčiami gydytojo specialisto sprendimu į trečio lygio konsultacinį centrą (vadovaujantis 2015 m. SAM priimto ligų ir būklių protokolų nuostatomis).

Žaliakalnio klinika persikėlė į naujas patalpas

Pacientus, kurie anksčiau lankėsi “Corpus Sanum” klinikoje, veikusioje Aukštaičių g. 10, Kaune, kviečiame nuo šiol lankytis naujose patalpose, esančiose Savanorių pr. 169, Kaune – klinika InMedica.

Klinika į naujas patalpas persikėlė ir pakeitė pavadinimą nuo š. m. rugpjūčio 25 d.

Čia pacientų laukia net 6 šeimos gydytojai (Margarita Daunienė, Edita Puolienė, Edita Valungevičiūtė, Larisa Arlauskienė, Lina Oliandrienė ir Kristina Borkienė), vaikų ligų gydytoja Regina Šimėnienė, trys gydytojai ginekologai (Danielė Apanavičienė, Rita Dovydaitienė ir Neringa Jakštienė), LOR gydytojas, gydytojas endokrinologas, gydytojas neurologas ir kiti specialistai.

Taip pat klinikoje veikia ir du odontologų kabinetai (gydytojos odontologės Aistė Gurskaitė ir Lina Radzvickaitė), kuriuose laukiami ir maži (vaikų dantukų profilaktinis tikrinimas, dantų dengimas silantinėmis medžiagomis, taisymas ir pan.), ir vyresni (dantų prombavimas, kanalų gydymas, protezavimas (ir apmokant Teritorinėms ligonių kasoms) ir pan.)

Vyrų sveikatos tikrinimo paketo tyrimai

Bendraklinikiniai tyrimai

BKT - bendras kraujo tyrimas -  profilaktinis laboratorinis kraujo tyrimas, rodantis eritrocitų, trombocitų, leukocitų kiekius, tūrį, formą, pasiskirstymą pagal rūšį.

GI - gliukozės koncentracijos tyrimas. Gliukozės koncentracijos nustatymas šlapime yra naudojamas kaip atrankinė cukrinio diabeto procedūra ir pasitarnauja vertinant gliukozuriją, aptinkant inkstų kanalėlių defektus, taip pat ir gydant cukrinį diabetą.

CRB - C reaktyvus baltymas - reaktyvusis baltymas yra klasikinis uždegiminių reakcijų ūmios fazės baltymas. Jis gaminamas kepenyse. CRB koncentracija staigiai didėja uždegiminių procesų metu.

Elektrolitai

Na - natris. Jis yra svarbi organizmo skysčių dalis. Nuo natrio kiekio priklauso skysčių tūris: daugėjant organizme natrio, skysčių tūris didėja, ir atvirkščiai. Natris veikia nervų ir raumenų aktyvumą, sujaudinimo sklidimą. Natrio perteklius žmogaus organizmui nenaudingas, nes gali padidėti kraujospūdis, organizme susikaupti skysčių.

K - kalis. Jo kiekio tyrimai reguliariai atliekami turintiems inkstų nepakankamumą, sergantiems širdies, kraujagyslių ligomis, sergantiems cukriniu debetu – vartojantiems insuliną. Rekomenduojama tyrimą atlikti turintiems didelį fizinį krūvį, sportuojantiems.

Mikroelementai

Mg - magnis. Jis būtinas formuojantis skeletui, nervų ir raumenų jaudrumui, daugelio fermentų veiklai. Magnio stoka gali sukelti raumenų skausmus ir silpnumą, kraujospūdžio didėjimą, dažną širdies plakimą, net skilvelių virpėjimą ar staigų širdies sustojimą.

Fe - geležis. Jis įeina į raudonųjų kraujo kūnelių baltymo hemoglobino sudėtį. Ji dalyvauja pernešant deguonį iš plaučių į audinius ir anglies dvideginį iš audinių į plaučius. Geležis įeina raumenų baltymo mioglobino sudėtį. Šis cheminis elementas yra daugelio fermentų sudėtinė dalis, dalyvauja tam tikruose medžiagų apykaitos procesuose.

Skaityti daugiau...

Prie InMedica klinikų prisjungė Karoliniškių šeimos klinika

Nuo 2015 07 01 UAB InMedica ir UAB Karoliniškių šeimos klinika susijungė ir pradėjo veikti kaip vieninga įmonė. Sujungtos pastangos ir patirtis leis dar geriau patenkinti mūsų pacientų poreikius.

Kartu buvo atnaujintos Karoliniškių/InMedica klinikos patalpos, esančios L.Asanavičiūtės g. 20. Maloniai kviečiame esamus ir naujus pacientus atvykti į naujas patalpas - Jūsų laukia aukščiausios kvalifikacijos gydytojai ir dar daugiau medicininių paslaugų.

 

 

 

 

 

Minima Pasaulinė regėjimo diena

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šiais metais tai – spalio 13-oji. Dažnai sakoma, kad akys – mūsų sielos veidrodis, todėl privalome jas saugoti. Skatiname Jus rūpintis savo akimis bei pateikiame kelis patarimus, kaip jas stiprinti ir saugoti.


Reguliariai tikrinkitės regėjimą. Profilaktiškai pasitikrinti akis būtina kas 2-3 metus, jei diagnozuota trumparegystė – kas pusę metų. Gydytojui nurodžius nešioti akinius – jų nevenkite. Neteisinga manyti, kad užsidėjus akinius po metų kitų reikės juos keisti į dar stipresnius. Teisingas akinių parinkimas ir reguliari akių mankšta garantuoja gerą regėjimą. Nešiojančiam akinius pasitikrinti regą rekomenduojame bent kartą per metus.


Rūpinkitės savo mityba. Maisto produktai turi būti įvairūs, pakankamas vitaminų kiekis. Valgykite daug šviežių geltonos ir oranžinės spalvos vaisių bei daržovių (morkų, papajų, mangų, melionų, aviečių, žemuogių, raudonųjų ir žaliųjų paprikų, kopūstų, brokolių, bulvių), kuriuose gausu akims naudingo vitamino C. Vartokite omega-3 riebalų rūgštis, kurios yra svarbios akių skysčio cirkuliacijai, reguliuoja akispūdį, mažina riziką pasireikšti sausų akių sindromui.


Venkite liesti savo akių obuolius rankomis. Jausdami, kad jūsų akis peršti, jos pavargusios arba jaučiate, kad pateko svetimkūnis, patempkite savo akies voką žemyn, kad jis uždengtų blakstienas po akimis. Tai privers pasirodyti ašaras, kurios natūraliu būdu atgaivins, praplaus akis. Jei akyse esantis svetimkūnis nepasišalina, pakartokite procesą. Jei tai vis tiek nepadeda, kreipkitės į gydytoją.


Mankštinkite savo akis. Akių mankšta didina regėjimo efektyvumą. Akys tampa drėgnesnės, sveikesnės, stipresnės, gerėja regėjimo aštrumas, mažėja nuovargis, jautrumas ryškiai šviesai. Akių mankštai reikia kasdien skirti bent 5 minutes. Pateikiame kelis akių mankštos pratimus:

  • Stipriai užmerkite ir atmerkite akis, kartokite tai mažiausiai 5 kartus.
  • Užmerkite vieną akį, o kitą atmerkite plačiai. Pratimą atlike su abejomis akimis mažiausiai po 5 kartus.
  • Galvą laikykite tiesiai ir žiūrėkite į kairę, vėliau į dešinę. Pratimą kartokite mažiausiai 5 kartus.
  • Žvelkite į tolį 5 sekundes, vėliau 5 sekundes žiūrėkite į artimą objektą esantį 30 cm atstumu pvz.: pirštą. Pratimą kartokite mažiausiai 5 kartus. 

 

Raginame Jus pasirūpinti savimi bei saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis!

VLK Aplenk ligą

 

Didžiųjų miestų viešojo transporto ekranuose pradėtas transliuoti socialinės akcijos „Aplenk ligą“ klipas su žinomais sportininkais, kurie kviečia žmones nemokamai pasitikrinti sveikatą pagal prevencines programas.

 

Pasaulinė širdies diena: 5 mitai ir faktai apie širdies ir kraujagyslių ligas

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligų susirgimo statistika šokiruoja – nuo šių ligų miršta kas antras mūsų šalies gyventojas. Nesirūpindami savo širdimi ir jos profilaktiškai neprižiūrėdami, suteikiame galimybę širdies ligoms paūmėti ir net pasiglemžti gyvybę. Minėdami rugsėjo 29 -ąją – pasaulinę širdies dieną, pristatome Jums 5 visuomenėje paplitusius mitus ir juos paneigiančius faktus apie šias ligas, kurie paskatins jus susirūpinti savo širdies būkle kol dar nėra per vėlu.

Mitas Nr. 1. Jauni žmonės neserga širdies ir kraujagyslių ligomis

Mūsų klinikos gydytojai teigia, kad pastaruoju metu širdies ir kraujagyslių ligomis vis dažniau suserga jauni žmonės. Dėl to dažniausiai kaltas stresas, nemiga, netinkamos dietos, antsvoris. Jauni žmonės savo sveikata turėtų pasirūpinti dabar, kuomet gali pasirūpinti savo ateitimi be rimtų širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų.

Mitas Nr. 2. Rūkymas nėra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis

Metimas rūkyti – nepakeičiama nauda širdžiai ir kraujagyslėms. Rūkymas tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidina net iki 4 kartų. Visiškai mesti rūkyti turėtų besiskundžiantys aukštu kraujospūdžiu ir dideliu cholesterolio kiekiu kraujyje, turintys viršsvorio žmonės.

Mitas Nr.3. Širdies ir krujagyslių ligų simptomai yra lengvai pastebimi

Daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų ir net neįtaria, kad turi širdies problemų, o pas gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai liga yra įsisenėjusi ir sunkiai išgydoma. Todėl labai svarbu visuomet rūpintis savo širdimi ir profilaktiškai lankytis pas gydytojus, kurie laiku pastebėtų ligos simptomus.

Skaityti daugiau...